Międzynarodowa Liga Muaythai i K-1 Rules "A1", Kalisz 24-25.05.2008

Utworzono: czwartek, 08, maj 2008 Poprawiono: środa, 06, listopad 2013
Image To piąty turniej w jakimi mieliśmy okazję wziąśc udział w przeciągu ostatniego miesiąca. Na inaugurację "Międzynarodowej Ligii Muathai i K-1 Rules A1" pojechaliśmy w składzie;
- Bartosz Botwina kat. junior -63,5kg
- Jarosław Dobosz kat. senior - 63,5kg
- Marcin Trzasko kat. senior -67kg
- Piotr Niedzialko kat. senior -71kg

Po przybyciu wszystkich ekip jak to zwykle bywa udaliśmy się na wagę po której nasi zawodnicy zostali zbadani przez lekarza. Oficjalne zestawienie par miało miejsc w kawiarni Bachus i tak;
- Bartosz Botwina miał skrzyżowac rękawice z Dominikiem Prusik
- Jarosław Dobosz ze względu na nieparzystą ilośc przeciwników miał stoczyc walke z zwyciężcą pojedynku Buzdiganczuk Aleksiej vs. Adamczyk Daniel
- Marcin Trzasko miał skrzyżowac rękawice z Alaburdas Powilas(Litwa)
- Piotr Niedzielko miał skrzyżowac rękawice z Edwardas Norkeliunas (Litwa)

W skrócie...
1. Bartosz Botwina vs. Dominik Prusik
Przeciwnikiem Bartosza był bardzo doświadczony zawodnik, reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata IFMA 2007 w  Tajlandii, mający już na swoim koncie walki zawodowe... Świetna walka w wykonaniu naszego zawodnika który dośc pewnie pokonał na punkty kolegę z Olsztyna.

2. Jarosław Dobosz vs.
Niestety z powodu kontuzji obydwaj uczestnicy pojedynku Aleksiej  Buzdiganczuk vs. Adamczyk Daniel nie byli w stanie stoczyc jeszcze jednej walki.

3. Marcin Trzasko vs. Alaburdas Powilas
Przeciwnikiem Marcina był dużo bardziej doświadczony A-klasowy zawodnik z Litwy. Jednak o dziwo pojedynek toczył się pod dyktando naszego fightera. Po pierwszej zdecydowanie wygranej rundzie i drugiej w której lekką optyczną przewagę miał nasz zawodnik wydawało się że wygraną mamy w kieszenie... Niestety w trzeciej rundzie, po bardzo nieprzemyślanej akcji Marcin otrzymał cios po którym został wyliczony przez sędziego. Nie pomogła też mobilizacja w końcówce walki. Zwycięstwo powędrowało do Powilas'a...

4. Piotr Niedzielko vs. Edwardas Norkeliunas
Edwardas to jeden z najbardziej doświadczonych litewskich zawodników Muaythai, regularnie biorący udział w oficjalnych turniejach K-1 MAX(niedawno mogliśmy go zobaczyc na Warszawskich eleminacjach w Torwarze). Piotrek miał natomiast dośc długą przerwę w treningach wywołaną kontuzją po Mistrzostwach Polski Muaythai. Do walki byliśmy nastawieni dośc sceptycznie..., jak się później okazało niepotrzebnie bo "Niedziel" bardzo dobrze sobie radził. Narzucił mocne tępo już od pierwszej rundy czym zepchną Edwardasa do defensywy... runda ku zdziwieniu wszystkich zdecydowanie wygrana. W kolejnej odsłonie tego starcia walka się wyrównała co stworzyło naprawdę bardzo ciekawe widowisko często nagradzane brawami od publiczności. Trzecia cześc tego spotkania to lekka ale jednak widoczna optycznie przewaga Edwardasa, zawiodła trochę kondycją nad którą z powodu wcześniejszej kontuzji nie mogliśmy właściwie popracowac. Dośc dyskusyjne zwycięstwo powędrowało do Litwy, a nam pozostało kolejne doświadczenie - niecodziennie udaje nam się powalczyc z zawodnikami walczącymi w oficjalnych turniejach K-1 MAX...

Pozdrawiam Mar.